בטיפול מתרחש תהליך של קסם שאי אפשר להגדירו כמעט במילים. הקסם הינו מה שמתחולל במהלך המפגש והוא גדול יותר מסך המרכיבים. כדברי רינר מריה רילקה -  "המסע היחידי האפשרי הינו פנימה עמוק אל תוך נפשנו אנו".

ואכן, כשאנו מצליחים לגעת עמוק פנימה בעצמנו, משם הכול נפתח לנו... מזמינה אותכם לחוות את הקסם הזה ביחד - שהוא גם ממלא, גם מאתגר, מעמת אותנו עם המקומות החשוכים שבנו ומאפשר לנו לגלות את מלוא האור.

באהבה, שושנית.

טיפולים פרטניים

לשושנית,

אני נזכרת בעצמי בתחילת המסע ונרגשת מהדרך המשמעותית שעברתי. כמו ניצן מכווץ, סגור ומסוגר שנפתח לפרח שיש לו עוד ועוד עלי כותרת. במבט לאחור אני יכולה לראות עד כמה אובדן האם הטראומתי שחוויתי בגיל 7.5 וצורת החיים שבאה בעקבותיו, כיסו אותי בשכבות על שכבות של הגנה ויצרו דפוסים אוטומטיים שניהלו אותי וכבלו אותי. עד כמה הייתי רחוקה ממימוש הפוטנציאל הגלום בי ועד כמה רחוקה הייתי מהערכה עצמית מינימלית או תחושה שאני ראויה...

התהליך ודרכי הטיפול אפשרו לי להתבונן על עצמי לעומק, למצוא את האמת הפנימית שלי, לקבל כלים להתמודדות, למצוא את היש הגדול בתוך האין, לקלף שכבות להשתחרר מדפוסים, לחוש את היכולת לברוא גם דברים קטנים, לגדל את הילדה שבתוכי, להיות אדם יותר שלם וטוב לעצמי. השינוי הפנימי אפשר שינויים חיצוניים שקרו כמו מאליהם – החל מצורת לבוש, טון דיבור, זקיפות קומה, יצירת קשרים, שינוי מקצועי ועוד.

 

תהליך הטיפול אפשר לי את השחרור והצמיחה שמלווה אותי ביום יום עם יכולת התמודדות גם ברגעים של קושי ולימוד שהחיים הם מעגל שבו גם אם משהו נובל, תמיד יפציע עוד עלה כותרת.

א.

שושנית יקרה,

הגעתי אלייך אחרי ארבעים שנות שתיקה, במהלכן לא דיברתי על אבי אף לא עם האנשים הקרובים אלי ביותר. הגעתי אלייך כאשר עול השתיקה היה כבר כבד מנשוא. פחדתי מאד לפתוח את תיבת הפנדורה ששכנה בבטני, פחדתי ממה שיצא, פחדתי ממה שיקרה לי אם אעז להישיר מבט לדמותו של אבי הנוכחת בהעדרותה.

 

ואת, ביד רכה ועדינה אך גם איתנה, הובלת אותי בשביל אליו ואל עצמי. לא האצת בי, ליווית אותי ברגישות אין-קץ, באמפטיה מלאה ובביטחון מקצועי. ידעתי שלא תתני לי ליפול ועל כן הרשיתי לעצמי להרגיש ולהרפות.

אין בפי די מילים להודות לך. הערכתי ואהבתי נתונות לך.

ו.

שושנית,

הגעתי לטיפול עם לחץ גדול בחזה והרגשה ששעון מתקתק מבפנים, מהר מהר, לא לחשוב. בזמן האחרון אני בולעת כאב כדי להתמודד בחיים היומיומיים שלי, ולכן מנסה לא להתמקד על אובדן זוג חברי מסרטנים שונים בתוך שנה אחת ועל כל מה שעולה לי בהקשר - ביניהם אובדן אימי בגיל הרך. דיברתי קצת עם שושנית על אי היכולת שלי לעשות את הדברים הקטנים של טיפול עצמי, וכך גם לבטא את היצירתיות שלי בעולם.

והאישה עם ידיים של אש ניגשה עלי ושמה ידיייה על ראשי ועל צווארי, מנחה אותי לנשום.  אך אני לא יכולה לנשום, מרגישה חנק וכאב עצום בלב, ואני בוכה ואומרת לה "היום זה לא עובד, די." והיא מנחה אותי בקול שקט ושמה ברכות ועדינות את ידיה  על מצחי, כשהיא 'מציירת׳ לי קווים לכל מיני כיוונים על ראשי. ופתאום, אני מבינה ומרגישה שנעים המגע - משהו שאני לא מכירה כי עבורי מגע לא פשוט ולרוב כואב, מרגישה במשהו אמהי ונצחי ומרגיע.

 

היה לי מדהים לבוא עם כל כך הרבה כאב, ולצאת עם כל כך הרבה אור ושמחה. נשארה לי הרבה עבודה, ושושנית עוזרת לי לקחת צעד צעד עד שהתינוקת שהיא אני העצמי השלמה תצא לעולם. 

ג, מתל אביב

 

 

לפרטים נוספים,

שושנית 054-4425856

או מלאו את הטופס ואחזור בהקדם

כל מילה שאכתוב כאן בכדי לתאר את מתנת הליווי על ידי שושנית תחטא ולא תצליח לתאר את פלא הליווי והתמיכה שאני מקבלת עד היום מהאישה המופלאה והנדירה הזו!

 

בזכות שושנית הצלחתי לקפוץ מעל משוכת התקיעות באבל ובעצב ולהתחבר בחזרה לשמחה ולחיים. דרך העבודה המשותפת שלנו הבנתי שעליי לתת מקום לעצב ולכאב ושככל שאאפשר לו להיות ולעבור דרכי כך אוכל אני להתגבר יותר מהר ולהמשיך הלאה מחוזקת יותר. 

 

בקסם ליוויה, ושיתוף פעולה עם היישום של מה שעלה בפגישות שלנו הצלחתי לבנות בי את הבית שאיבדתי. ההקלה והשיפור התרחבו לכל תחומי החיים. הצלחתי להביא את עצמי למקומות מיטיבים יותר ולא פוגעניים. הצלחתי לבחור את הבחירות הכי משמעותיות וטובות שעשיתי בחיים שלי. הצלחתי לפתח חוזק פנימי ועמוד שדרה שכנראה היה חסר...

 

שושנית עוזרת לי עד היום להצליח להתחבר לחלקים הכי נזקקים בנפש שלי ולעשות עימם אינטגרציה. לתת להם מקום, לחבק אותם ובכך להפוך לאדם יותר אוהב באופן כללי ויותר שלם ואוהב את עצמו בפרט. אני מצליחה יותר ויותר לשחרר דברים שמעכבים אותי ושלא משרתים אותי יותר. העבודה המשולבת של שיחה וחיבור לגוף באמצעות שימת לב וחידוד המודעות לנשימה ולגוף עוזרת לי מאד ומשמשת לי כעוגן לעצמי. אין תחושה יותר משמחת מלגלות שאתה בעצמך תומך בעצמך ושיש בך כוחות אינסוף. אפילו לאחר אובדן כה קשה כפי שחוויתי.

 

אנחנו בקשר כשנתיים אם איני טועה. ועד היום, אפילו פעם אחת לא הרגשתי שחסר משהו בפגישה. היא תמיד זוכרת את רצף האירועים, תמיד מצליחה לעשות לי את הקישורים המדוייקים בצורה מקצועית כל כך. כל הדברים הללו אינם מובנים מאליו. התנסיתי בטיפולים מטיפולים שונים בנסיוני להתייצב חזרה.

 

אני ממליצה בחום למי שמחפש איך לעלות על דרך חיים שקטה ויציבה, להיעזר בליוויה של שושנית.

 

ולך שושנית- תודה ענקית. אני לא אישה דתיה ובכל זאת, מה שאני מרגישה כלפי מתנת נוכחותך כמלווה שלי בתהליך המעצים הזה היא תחושת קודש! הודיה ענקית שאין לה מחיר.

תודה, תודה, תודה, יישר כוח ושתדעי אושר שמחה שפע בריאות אהבה וכל שתבקשי.

 

בהערכה והודיה גדולות, מ.