הנפש שלנו מדברת בשפה הסימבולית-דימויים,סמלים וארכיטיפים שמשותפים לכולנו. בכדי להבין את השפה הפנימית שלנו- נוכל ללמוד רבות ממיתוסים ואגדות לאורך ההיסטוריה האנושית. 

השפה הסימבולית של האגדות והמיתוסים היא למעשה מפתח של חוכמה להבנת העולם הפנימי. היא מאפשרת לנו ללמוד על הכוחות הפנימיים, מציעה מפות קולקטיביות להתמודדיות של שבילים שאנו בני האדם כולנו צועדים בהם במסענו בעולם. 

כל סיפור הינו למעשה סך כל ההתמודדויות, המאבקים והפתרונות, של אדם אחד בתוך נפשו שלו. האגדות המגוונות שנעסוק בהם יאפשרו מפתחות לנפשנו אנו ולסוגיות שאנו מתמודדים עימם. סינדרלה,עמי ותמי,היפיפיה הנרדמת,שלגיה,ומיתוסים כמו-דמטר ופרספונה,איננה וארכישגל וכו. כולן עוסקים במסע הגיבורה .

מפגש ראשון  ללא תשלום. המפגשים יערכו בימי שישי בבוקר ובימי א בערב אחת לשלושה שבועות. אורך המפגש הינו- כשעתיים וחצי. עלות- 120 שח. קבוצות אינטימיות. לפרטים-שושנית. 0544425856

 

מאז שאני זוכרת את עצמי אני זוכרת את הכמיהה למציאת המפתחות להבנת מסע חיינו. ולהבנת משמעות התנסוייותנו. מהרגע שהתוודעתי לגישה היונגיאנית שרואה בכל אגדה ומיתוס מפתח להבנת נפשנו שלנו, נשבתי בקסמן. מקדמת דנן, היו לנו מיתוסים ואגדות שבאו לאפשר את הנגישות לחוכמה האונברסלית ולאפשר מיפוי של העולם הפנימי והבנתו. גילוי נתיבים להתמודדות עם מאבקים פנימיים וחיצוניים וגילוי הכוחות שבתוכנו. זהו ידע קדום, שכשאנחנו נפתחים לחוכמה שבו- להבין את הטקסט, לזהות את הרבדים השונים בתוכו, ולגלות שכול אגדה נוגעת בהתרחשות של היבטים שונים בתוכנו ולא דמויות חיצוניות,- אנחנו מתוודעים לגישה מאוד עמוקה של התבוננות, חקירה  וגילוי של הכוחות בתוכנו. אנו לומדים להכיר את  הרב גוניות של הכוחות השונים שנאבקים בתוכנו.    אם נלמד להיפתח לשפה זו- נתוודע לחוכמה זמינה מאלו ש"הלכו בשבילים הלא מסומנים של הנפש". 

מיתוסים ואגדות

הנתיב לשפה הפנימית של הנפש