הנחייה: חיבור לילד הפנימי
בכל אחד מאיתנו שוכן גם הילד או הילדה שהיינו. שטומן בתוכו הרבה חיות, סקרנות, יצרתיות והתלהבות, אך גם את הכאבים והפצעים שהחיים השאירו בנו. את הצרכים העמוקים שלא תמיד נענו. את הכמיהה שיראו, יבינו ויקשיבו לנו. חלק חשוב מהלמידה שלנו, הינו לחזור בדמיון, בתחושה ובזכרון-לעבר חלקים של העצמי שלנו שהשארנו מאחור.
ריפוי מתרחש כשאנו מסכימים לפנות מרחב אמיתי להקשבה מלאה למה שמתרחש בתוכנו-לילד והילדה שהיינו ולמה שחווינו במהלך חיינו.
הנחייה: הכל אודות אמא
יחסי אמהות בנות הינם מערכת היחסים הבסיסית והמרכזית ביותר בחיים של נשים. מכיוון שקשר אם-בת ואם בן הוא אחד הקשרים הכי מכוננים בחיינו, הם משפיעים ומעצבים את מי שאנו. הדיאלוג עם אמנו הופך להמשך דיאלוג פנימי בתוכנו, שיכול להוות מקור תמיכה וצמיחה או מקור של חסך, כאב ופגיעה. על ידי הנחיות בדמיון מודרך-נוכל להתבונן בסיטואציות שונות וזכרונות ותחושות לגבי הקשר הראשוני הזה,לאפשר להם עיבוד,התמרה וריפוי.

 

תרגיל בכתיבה
כתיבה הינה אפשרת נגישה לכול אחד לתרגל באופן יומימי חיבור פנימי. הכתיבה מאפשרת הקשבה, התבוננות, זום אין חזק לתחושות,רגשות וניאונסים של התגובות שלנו. של צרכינו, של החסכים ושל הכוחות שלנו. באתר אציע כול פעם תרגול כתיבה אחר שאתם מוזמנים להיעזר בו. אשמח שתשתפו..

 

תירגולים מעשיים

אני מאמינה שאין תחליף לעבודה פנימית מסודרת ועמוקה. עם זאת, יש ערך להיחשף גם במרחב היומיומי שלנו לאפשרות לתהליך התפתחות וצמיחה. 
מאתגר להעביר את הערך והדינמיקה של תהליך טיפולי, או קבוצה דרך האינטרנט. האינטרקציה בטיפול, התגובה המידית לדברים שעולים והדיאלוג הם חסרי תחליף. ועדיין, לא תמיד אנחנו פנויים או יכולים ללכת לטיפול, או להצטרף לקבוצה. לפיכך אני מזמינה אותכם באמצעות ההנחיות-להיפתח לאפשרות של מרחב פנימי מרפא.
בעמוד הזה קיבצתי כמה תירגוליים מעשיים שיוכלו לעזור לכם לעשות עבודה, להתחבר לעצמכם.לאפשר עיבוד של חומרים מהעבר, התבוננות קשובה ומכילה שמאפשרת אינטגרציה והשלמה. כל מה שנדרש הוא מוכנות לפנות זמן ומרחב שקט לתרגול. אשמח אם תשתפו אותי.