הקסם שבטיפול

אוטוביוגרפיה בחמישה פרקים קצרים /פורשה נלסון

תרגום: מאיר זוהר

פרק 1

אני הולכת ברחוב. יש בור עמוק במדרכה. אני נופלת פנימה. אני אבודה ... אני חסרת אונים. אין זו אשמתי. לוקח נצח למצוא מוצא.

פרק 2

אני הולכת באותו הרחוב. יש בור עמוק במדרכה. אני מעמידה פנים שאיני רואה אותו. שוב אני נופלת פנימה. איני יכולה להאמין שאני באותו המקום, אבל אין זו אשמתי. עדיין לוקח זמן רב לצאת החוצה.

פרק 3

אני הולכת באותו הרחוב. יש בור עמוק במדרכה. אני רואה שהוא שם. בכל זאת אני נופלת פנימה ... זה הרגל. עיני פקוחות. אני יודעת היכן אני. זו אשמתי. אני יוצאת החוצה מייד.

פרק 4

אני הולכת באותו הרחוב. יש בור עמוק במדרכה. אני עוקפת אותו.

פרק 5

אני הולכת ברחוב אחר. זהו טקסט יפיפה ואהוב עלי מאוד. אם הייתי צריכה לתאר במשל מה קורה בתהליך הטיפולי הייתי מציעה קודם כול לקרוא את הטקסט הזה. למה? כי הוא מבטא את התהליך הקסום הזה שאנו נוגעים עמוק בתוכנו.

אנו עוברים ממקום של אוטומט, ליפול שוב ושוב באותו הבור....ולוקח לנו הרבה מאוד זמן לצאת בכלל. ואז לדעת שיש בור, ושוב כמה מאכזב ליפול לתוכו.... לוקח הרבה זמן לצאת ממנו. אח"כ עיננו נפקחות ואנחנו באמת רואים. עדין נופלים. אך משך הזמן-הוא מתקצר מאוד ואנו יוצאים מיד. לכול מי שבתהליך וטוען במהלכו, אבל ידעתי ואיך בכול זאת שוב הגבתי באותו אופן?,ואיך בכול זאת נפלתי לבור. בור המצב רוח הרע,ההאשמה, השיפוט העצמי, הכעס, התגובתיות לאחרים ולמצבים וכו וכו. אבל, הפעם משך השהייה השתנה לגמרי. איזה שינוי. וכן, אח"כ נולדת יכולת בחירה. איזה קסם, לא חייבים שוב ליפול, יש אופציות אחרות. ולבסוף, כלל לא מתקרבים לבור. הרחבנו את האפשריות הרבה מעבר למה שהכרנו קודם. לכן אנו חופשיים ופתוחים לפנינו הרבה אפשריות נפלאות אחרות לגמרי. זה דורש היכרות עמוקה מאוד עם עצמנו. עם הבורות והתהומות שבתוכנו. עם משאבנו. ויחד עם סבלנות ואמון, שתפתח לנו הדרך... לצעוד בחופשיות בעולם...חופשיים מהכבלים של עצמנו ושל נסיבות חיינו.


Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic