תודות

כשמתרחש המפגש הטיפולי נוצר קסם שקשה מאוד לתארו למי שלא נוכח . מכיוון שהחוויה הזו הינה מעבר למילים. היא חוויה מורגשת. זה משהוא שנולד, מתגלה, נפתח, מתהווה ומתחולל. מרחב חדש שנוצר בתוכנו, נגיעה משמעותית שמשנה. משהוא שנראה חסום, מתפוגג. קסם ההתמרה. אלכימית השינוי במיטיבה.

אני תמיד אוהבת לשמוע מה קורה עם אנשים שליוויתי. ותמיד שמחה לשמוע בטלפון או במייל  איך ואיפה ומה קורה עם מי שלייויתי. מבחינתי נוצר מרחב של בית-שהליווי מאפשר. שתמיד אפשר לצאת ממנו ולחזור אליו. נחת גדול זה לשמוע ממי שליוויתי ועברו שנים רבות-שהטיפול או הקבוצה שהשתתפו בה ממש שינתה את החיים ואיפשרה איכות חיים גבוהה יותר. זה בהחלט מרגש, והתחושה היא-של היותי ערוץ למה שגדול ממני.

תודה לכול מי שאני מלווה על הזכות המופלאה הזו .

שושנית,

הגעתי לטיפול עם לחץ גדול בחזה והרגשה ששעון מתקתק מבפנים, מהר מהר, לא לחשוב.  בזמן האחרון אני בולעת כאב כדי להתמודד בחיים היומיומיים שלי, ולכן מנסה לא להתמקד על אובדן זוג חברי מסרטנים שונים בתוך שנה אחת ועל כל מה שעולה לי בהקשר- ביניהם אובדן אימי בגיל הרך.  דיברתי קצת עם שושנית על האי יכולת שלי ,לעשות את הדברים הקטנים של טיפול עצמיוכך גם להוציא מהיצירתיות שלי בעולם.והאישה עם ידיים של אש נגשה עלי ושמה ידיייה על הראש ועל צווארי, מנחה אותי לנשום.  אך אני לא יכולה לנשום, מרגישה חנק וכאב עצום בלב, ואני בוכה ואומרת לה, היום זה לא עובד, די והיא מנחה אותי בקול שקט ושמה ברכות ועדינותאת ידיה  על מצחי, כשהיא 'מציירת׳ ליקווים לכל מיני כיוונים על ראשי.ופתאום, אני מבינה מרגישה שנעים המגע- משהו שאני לא מכירה כי עבורי מגע לא פשוט ולרוב כואב, מרגישה במשהו אמהי ונצחי ומרגיע.היא שואלת אותי מה עולה ליואני רואה סוג של צמח סיח כזה עם ענפים שצומחים מעמצה המצח ופורס למעל עיני לשני הכיוונים.  שורשיה מגיעות מאחורי האף ויורדות עד ללב ששמה אני רואה את ליבי אחוז בצמח, בשורש בצורה שחונקת אותה, ואני מרגישה בכאב.  ועולה לי דמות של עובר שחבל התבור עטוף מסביב צאוורו.ושושנים אומרת לי בלחש תזמיני אתהמיילדתואני מחפסת אותה ולא זורם לי ואני מרגישה שאני ממציאה את הכלופתאום אני חושבת על מטפחת כאלה שפעם אולי לבשו המיילדות,ולתוך המטפחת פתאום מתגלה לי ה׳אומה׳ שלי - סבתי היקרה, אמא של אימי, שלוותה אותי במשך כל חיי והיה עבורי אם והשראה ונפטרה לי לפני כשלושה שנים בגיל 101, מתפקדת ומציירת, מפסלת ומחייכת.והיא אומרת לי ׳מיין שץ׳ בגרמנית סוג של יקרה שלי, ופשוט אומרת לי ״יהיה בסדר״. ואני מרגישה מלאה באור ומוצאת את הפנים שלי מחייכות, ואני מתמלאת בשמחה, למרות שעדיין כואב בלב.  והיא אומרת לי ״זה ישתחרר מעצמו, זה רק לוקח זמן״ אז ראיתי בראשי שהסנה בואר באש ״של נעלייך מעלורגליך״ והבנתי שאלוקים, או המהות האלוקי,  דיבר איתיוהבנתי שאני לא לבד.היה לי מדהים לבוא עם כל כך הרבה כאב, ולצאת עם כל כך הרבה אור ושמחה.נשאר לי הרבה עבודה, ושושנית עוזרת לי לקחת צעד צעד עד שהתינוק שהיא אני העצמי השלמה תצא לעולם. 

ג, מתל אביב

 

 

כל מילה שאכתוב כאן בכדי לתאר את מתנת הליווי על ידי שושנית תחטא ולא תצליח לתאר את פלא הליווי והתמיכה שאני מקבלת עד היום מהאישה המופלאה והנדירה הזו! מה אומר ומה אגיד? בזכותה הצלחתי לקפוץ מעל משוכת התקיעות באבל ובעצב ולהתחבר בחזרה לשמחה ולחיים. דרך העבודה המשותפת שלנו הבנתי שעליי לתת מקום לעצב ולכאב ושככל שאאפשר לו להיות ולעבור דרכי כך אוכל אני להתגבר יותר מהר ולהמשיך הלאה מחוזקת יותר. 

 

בקסם ליוויה, ושיתוף פעולה עם היישום של מה שעלה בפגישות שלנו הצלחתי לבנות בי את הבית שאיבדתי. ההקלה והשיפור התרחבו לכל תחומי החיים. הצלחתי להביא את עצמי למקומות מיטיבים יותר ולא פוגעניים. הצלחתי לבחור את הבחירות הכי משמעותיות וטובות שעשיתי בחיים שלי. הצלחתי לפתח חוזק פנימי ועמוד שדרה שכנראה היה חסר...

 

שושנית עוזרת לי עד היום להצליח להתחבר לחלקים הכי נזקקים בנפש שלי ולעשות עימם אינטגרציה. לתת להם מקום, לחבק אותם ובכך להפוך לאדם יותר אוהב באופן כללי ויותר שלם ואוהב את עצמו בפרט. אני מצליחה יותר ויותר לשחרר דברים שמעכבים אותי ושלא משרתים אותי יותר. העבודה המשולבת של שיחה וחיבור לגוף באמצעות שימת לב וחידוד המודעות לנשימה ולגוף עוזרת לי מאד ומשמשת לי כעוגן לעצמי. אין תחושה יותר משמחת מלגלות שאתה בעצמך תומך בעצמך ושיש בך כוחות אינסוף. אפילו לאחר אובדן כה קשה כפי שחוויתי.

 

אנחנו בקשר כשנתיים אם איני טועה. ועד היום, אפילו פעם אחת לא הרגשתי שחסר משהו בפגישה. היא תמיד זוכרת את רצף האירועים, תמיד מצליחה לעשות לי את הקישורים המדוייקים בצורה מקצועית כל כך. כל הדברים הללו אינם מובנים מאליו. התנסיתי בטיפולים מטיפולים שונים בנסיוני להתייצב חזרה.

 

שום דבר לא עבד בשבילי בצורה מדוייקת כל כך כמו שושנית. תמיד בנעימים. תמיד בעדינות. בהקשבה. בהתחשבות. באמת....שכל מילה תקטן.

 

אני ממליצה בחום!!!!!! למי שחווה אובדן כלשהו ובכלל למי שמחפש איך לעלות על דרך חיים שקטה ויציבה, להיעזר בליוויה של שושנית.

 

ולך שושנית- תודה ענקית. אני לא אישה דתיה ובכל זאת, מה שאני מרגישה כלפי מתנת נוכחותך כמלווה שלי בתהליך המעצים הזה היא תחושת קודש! הודיה ענקית שאין לה מחיר.

תודה, תודה, תודה, יישר כוח ושתדעי אושר שמחה שפע בריאות אהבה וכל שתבקשי. בהערכה והודיה גדולות, מ

 

שושנית יקרה,

הגעתי אלייך אחרי ארבעים שנות שתיקה, במהלכן לא דיברתי על אבי אף לא עם האנשים הקרובים אלי ביותר. הגעתי אלייך כאשר  עול השתיקה היה כבר כבד מנשוא. פחדתי מאד לפתוח את תיבת הפנדורה ששכנה בבטני, פחדתי ממה שיצא, פחדתי ממה שיקרה לי אם אעז להישיר מבט לדמותו של אבי  הנוכחת בהעדרותה. ואת, ביד רכה ועדינה אך גם איתנה, הובלת אותי בשביל אליו ואל עצמי. לא האצת בי, ליווית אותי ברגישות אין-קץ, באמפטיה מלאה ובביטחון מקצועי. ידעתי שלא תתני לי ליפול ועל כן הרשיתי לעצמי להרגיש ולהרפות.

אין בפי די מילים להודות לך. הערכתי ואהבתי נתונות לך.

ו.

לשושנית,

אני נזכרת בעצמי בתחילת המסע ונרגשת מהדרך המשמעותית שעברתי. כמו ניצן מכווץ, סגור ומסוגר שנפתח לפרח שיש לו עוד ועוד עלי כותרת. במבט לאחור אני יכולה לראות עד כמה אובדן האם הטראומתי שחוויתי בגיל 7.5 וצורת החיים שבאה בעקבותיו, כיסו אותי בשכבות על שכבות של הגנה ויצרו דפוסים אוטומטיים שניהלו אותי וכבלו אותי. עד כמה הייתי רחוקה ממימוש הפוטנציאל הגלום בי ועד כמה רחוקה הייתי מהערכה עצמית מינימלית או תחושה שאני ראויה...

הגעתי לטיפול בהריון עם ביתי השניה כשאני בתחילת שנות השלושים. התהליך ודרכי הטיפול אפשרו לי להתבונן על עצמי לעומק, למצוא את האמת הפנימית שלי, לקבל כלים להתמודדות, למצוא את היש הגדול בתוך האין, לקלף שכבות להשתחרר מדפוסים, לחוש את היכולת לברוא גם דברים קטנים, לגדל את הילדה שבתוכי, להיות אדם יותר שלם וטוב לעצמי. השינוי הפנימי אפשר שינויים חיצוניים שקרו כמו מאליהם – החל מצורת לבוש, טון דיבור, זקיפות קומה, יצירת קשרים, שינוי מקצועי ועוד.

 

תהליך הטיפול אפשר לי את השחרור והצמיחה שמלווה אותי ביום יום עם יכולת התמודדות גם ברגעים של קושי ולימוד שהחיים הם מעגל שבו גם אם משהו נובל, תמיד יפציע עוד עלה כותרת.

א.